Ez már az? Menopauzafelkészítő program
Ha te is elmúltál 40, ha furcsa, megmagyarázhatatlan, korábban nem jelentkező nyavalyáid vannak, ha folyton fáj a fejed, zúg a füled, ha minden éjjel kidob az ágy, ha a ciklusod kezd átalakulni, vagy ha egyszerűen szeretnél felkészülni az előtted álló évtizedre, a Gyerünk, anyukám menopauzafelkészítő programja legyen az első lépésed.
A Gyerünk, anyukám menopauzafelkészítő programja tudást és támaszt kínál minden nőnek a legjobb hazai szakértők segítségével.
Ha van aktív videótár-előfizetésed, esetleg részt vettél a 2025. marcius 3-án vagy 2025. május 5-én indult programkörök valamelyikén, június 30-ig 15 000 Ft-os kedvezményes áron veheted meg a menopauzafelkészítő tanfolyamot.
Mert sajnos nem beszélt róla az anyukánk, nem beszélünk róla a férjünkkel, nem beszélünk róla a gyerekeinkkel, a barátainkkal, nem jelezzük nehézségeinket a munkahelyünkön, és nem jelezzük az orvosainknak, hogy arra gyanakszunk, ez már az. Az orvosaink pedig sokszor nem ismerik fel, hogy a tüneteink valójában egy irányba mutatnak.
A menopauza és a perimenopauza időszaka a nők életében jelenleg a leghallgatottabb, leginkább tabusított téma a társadalomban, sokszor még egyéni, kapcsolati szinten is.
Pedig a tünetek, amikkel egy 40-45 fölötti nőnek szembe kell nézni, a megfelelő tudás és kezelés hiányában ijesztőek lehetnek, és olykor a napi megszokott életvitelünket is ellehetetlenítik.
Ne csak a hőhullámokra vagy a hízásra gondolj, bár már önmagában ez a kettő is komoly kihívás. A perimenopauzának egyes kutatások szerint több mint 100 tünete van a fülzúgástól a depresszión keresztül a kezelhetetlen migrénig.
Most 8 hét alatt 14 videó segítségével képbe kerülhetsz.
Megtudhatod, hogy mi történik veled, miért történik veled, és mit tehetsz ellene. Mit tehetsz, hogy jobban legyél. Magyarázatokat, kapaszkodókat és életvezetési tanácsokat kapsz az egyes tünetek kezelésére, és a változás megélésére a legjobb, a menopauzával szakmai szinten foglalkozó szakemberektől.
Akikkel találkozol majd a programban:
A Gyerünk, anyukám stábból Kádár-Papp Nóra, Jeges Jutka és Csajkovszky Krisztina lesznek a házigazdáid, ők kérdeznek meg helyetted minden fontosat ettől a szuper szakértői csapattól:
• Dr. Halmos Amrita szülész-nőgyógyász, endokrinológus - a perimenopauza és a menopauza szakaszai, hormonális háttere, tünetei és a hormonterápiás lehetőségek - miért félünk a hormonoktól és miben segíthetnek?
• Dr. Bajcsi Éva kardiológus - a szív- és érrendszer érintettsége, egészségének megőrzése, miért olyan nagy baj, ha nem mozgunk, és miért kell monitorozunk a vérnyomásunkat?
• Dr. Áts Katalin reumatológus - a csontritkulás megelőzése és kezelése, az ízületi fájdalmak okai, kezelési lehetőségei, mit tehetünk azért, hogy minél tovább mozgékonyak maradjunk?
• Erdélyi Alíz dietetikus, okleveles táplálkozástudományi szakember, a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének főtitkára - az anyagcsere megváltozása, a helyes étkezés, hogyan tudunk úgy enni, hogy ne egy folyamatos diéta legyen az életünk?
• Dr. Vida Zsuzsanna szomnológus, neurológus - miért nem alszunk, hogyan fogunk újra aludni és mit tehetünk, hogy átvészeljük az inszomniás éveket?
• Kele Tímea klinikai szakpszichológus, mindfulness oktató - a meditáció tudományosan igazolt haszna a mentális jóllétben, a mindfulness szerepe a menopauza idején
• Dr. Gaál Zsófia Anna pszichológus, kognitív öregedéskutató - mi történik az agyunkkal 45 felett, milyen kognitív képességeink romlanak, és hogyan őrizhetjük meg mentális fittségünket?
• Várhegyi Anna mentálhigiénés segítő és szexuális tanácsadó - a szexuális élet nem csak a lelki változások és a megváltozott testkép miatt válik nehézzé, hanem az intim területeket érintő tünetek okán is. De vajon lehet-e még újra jó a szex?
• Szunyog Emese pszichológus és Kakuk Kriszta life coach, menopauza coachok (Fától az erdőt) - a perimenopauza váratlanul csap le az emberre, hogyan készüljünk fel erre a szakaszra, hogy segíthet bennünket az önismeret ezen az úton?
• Andorka Júlia tanár, művészettörténész és a Patent Egyesület elnökségi tagja - a menopauza megélése nem független attól, hogy a társadalom miként tekint a reproduktív képességét elveszítő nőkre. Hogyan változtathatunk saját megélésünkön, hogyan szabadíthatjuk fel magunkat a ‘nyanyakór’ stigmája alól?
• Jakus-Kruchió Évi gyógytornász - sport nélkül nem megy, és ebben minden szakértőnk egyetért, de mégis miért segít a sport, és mik azok a mozgásformák, amik a legjobbak 40 felett?
• Vancsura Vera humánkineziológus - aki a test finom támogatásának mestere
A téma hazai szakemberei most minden kérdésünkre válaszolnak. Nem azt állítják, hogy máról holnapra megszűnnek a tüneteid, nem azt állítják, hogy mindenre van megoldás, hanem azt: megfelelő információkkal tudni fogod, merre indulj el, hogy jobban lehess. Hogy ne lemondóan nyögj fel, hogy ez már az, hanem tudd, hogy ez már az!
Gyere, tarts velünk, 8 hét alatt megosztjuk veled mindannak a tudásnak az esszenciáját, amit szakértőink összegyűjtöttek a menopauza és perimenopauza témában. Ráadásul egy támogató közösséggel várunk, ahol soha többet nem kell azt érezned: ezzel egyedül maradtál.
Kattints és lépj be a saját változókorod világába, fogjuk a kezed!