Normális, ha remeg az izmom edzés közben?
Valószínűleg te is átélted már: tartasz egy planket vagy egy másik kitartott gyakorlatot, és egyszer csak elkezd remegni a lábad vagy a karod. Ilyenkor könnyű azt gondolni, hogy valamit rosszul csinálsz. De vajon tényleg így van?
Ti kérdeztétek:
„Az én kérdésem az izomremegéssel kapcsolatos. A kitartott gyakorlatoknál van ilyen, biztos gyenge vagyok. Érdemes így tovább folytatni a gyakorlatot? Jó az? Ekkor erősödik? Vagy könnyített helyzetben folytassam esetleg? ”
Kádár-Papp Nóri pedig válaszol:
“A fáradásos remegés nem rossz dolog, annyi történik, hogy az izmok folyamatosan váltogatnak a munka és pihenés között, egyre több izom dolgozik. Ha a helyes végrehajtást nem befolyásolja, folytathatod, amennyiben viszont kifejezetten érzed, hogy a kivitelezés rovására megy, iktass be pihenőt! ”
Tippünk:
Figyelj arra, hogy a remegés mellett meg tudod-e tartani a gyakorlat helyes kivitelezését. Ha igen, nyugodtan folytathatod. Ha viszont azt veszed észre, hogy szétesik a mozdulat, inkább pihenj egy kicsit, vagy válassz könnyített verziót.
Az izomremegés önmagában nem azt jelenti, hogy gyenge vagy, és nem is feltétlenül intő jel. Sokszor egyszerűen azt mutatja, hogy az izmaid keményen dolgoznak. A kulcs az, hogy közben megmaradjon a mozgás minősége. Ha erre figyelsz, biztonságosan és hatékonyan tudsz fejlődni.